Takip et
Pazartesi, Şubat 26, 2024
 • Profesyonel yazılım hizmetleri

  Profesyonel yazılım hizmetleri

  Uzman mühendis kadromuzla her türlü teknik yazılım ihtiyacınızda yanınızdayız.
 • Makro, eklenti, VBA, VSTO, .NET yazılımları

  Makro, eklenti, VBA, VSTO, .NET yazılımları

  Revit, AutoCAD, Inventor, Excel, SolidWorks, Word, Access gibi yazılımlarınıza eklenti yazılımlar yazarak ihtiyacınıza tam olarak hizmet etmesini sağlıyoruz.
 • 1
 • 2

NZN-UK İngiltere'de yazılım ve mühendislik faaliyetlerine başladı.

NZN-UK Londra ofisi üzerinden İngiltere'de yazılım ve mühendislik faaliyetlerine başladı. İngiltere inşaat marketi son yıllarda ciddi bir patlama gerçekleştirmiş durumdadır, bu durumu değerlendirmek isteyen firmalarımız tüm mühendislik, ihale, ürün/firma tanıtımı ve ticaret faaliyetleri için bizimle irtibata geçebilirler. Ayrıca gayrimenkul danışmanlık birimimiz üzerinden Birleşik Krallık içerisinde yapmayı planladığınız tüm proje, gayrimenkul, ev, ticari işyeri, plaza, rezidans yatırımlarınızı bizim üzerimizden güvenli ve emin bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 
nzn ing

Yazılım destekli toplu döküman tercüme hizmeti

Yurtdışı ihalelerine girecek firmaların yaşadığı en büyük sorun tüm dökümanların ve çizimlerin yabancı dillerde yazılmış olmasıdır. Özellikle pdf, dwg, excel, word, powerpoint, xps, dwf gibi formatlarda gelen dosyaların içerisindeki tüm metinlerin, dosya adlarının tek tek doğru olarak çevrilmesi çok zordur. Anlaşılmayan veya yanlış ifade edilen her şey ihale sonrası acı sürprizlere doğurabilir.

 

 

Unutulmaması gereken bir şey de Google Translate gibi çeviri hizmeti veren sitelerin ücretsiz sundukları çeviri hizmeti ile Google Cloud üzerinden ücretli sundukları hizmet aynı teknik çeviri yapmamaktadır. Bu yüzden şirketimiz Google Cloud çeviri hizmetini tercih etmektedir.

Devamını oku: Yazılım destekli toplu döküman tercüme hizmeti

Arttırılmış gerçeklik ile akıllı inşaatlar ve şehirler

Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile projelerinizin daha başlamadan bitmiş halini görebilir, sahaya aplikasyonunu yapabilir, ileride oluşabilecek tüm hataları elimine edebilirsiniz. Bu sayede gereksiz yanlış imalatları ve masrafları engellemiş olur, zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Kalite kontrol faaliyetleri oldukça azalır.

NZN Mühendislik olarak teknokent içerisinde tamamen yerli kendi yazılım çalışmalarımız devam etmektedir.

Şantiyelerin ataşman ve iş ilerleme raporlarının hazırlanması hizmeti

progress

 

Şantiyelerin merkezden iş ilerlemelerinin takip edilmesi oldukça karışık ve zor bir iştir. Geliştirdiğimiz sistem sayesinde proje, cep telefonu, tablet veya bilgisayardan AutoCAD ile açılarak, şantiyede yerinde gezerek, dönem içerisinde yapılan imalatlar işaretlenip tarafımıza gönderilmektedir. Gönderilen dosya üzerinden ataşman ve iş ilerleme raporları (progress reports) adam-saat verileri ile birlikte hatasız, detaylı ve üst resimdeki gibi şık bir şekilde hazırlanıp şirket merkezine iletilmektedir. Bu şekilde şantiyeleri takip etmek, hakediş hazırlamak çok kolay olmaktadır. Bu iş için kalifiye personel bulundurma zorunluluğunu da ortadan kaldırmaktadır. Raporlar istenilen periyotlarda hazırlanabilir.

 

autocadws

Metraj, Keşif, Mukayeseli Keşif Hizmetleri

 qt

 

İnşaat, Mekanik ve Elektrik tesisat projelerinin metraj, keşif, mukayeseli keşif hazırlama işlerinde profesyonel kadromuzla ve kendi geliştirdiğimiz, doğruluğu yıllar boyunca denenip, test edilmiş hatta TOKİ tarafından tercih edilen yazılımlarımızla, hızlı, hassas ve doğru bir şekilde hizmetinizdeyiz. Elle yapılan metrajlar mutlaka hata yapmaya açıktır, aynı metrajı aynı kişi tekrar yapsa mutlaka farklı metrajlar çıkacaktır, küçük bir hata telafisi imkansız sonuçlara yol açabilir, bu yüzden bu işleri kesinlikle riske atmamak lazım. Programlarımızla yapılan metrajlarda böyle bir şey söz konusu değildir, insan faktörlü hata oranları en aza indirilmektedir.

Ne Farkımız Var?

Bu işler piyasada maliyeti düşürmek için genellikle düşük tecrübeli kadrolarla yapılmaktadır. Bu da ileride telafisi imkansız hatalara neden olabilmektedir. Projeleri 3, 5, 10 yıllık tecrübeli mühendislerin aynı şekilde görmesi imkansızdır, mühendislik tecrübe demektir. Gözden kaçan bir cihaz, yapılan işin 1000 lerce katı maliyet kayıplarına yol açabilir. Bu yüzden biz sektörde kendini ispatlamış, ülkemizin en büyük projelerinde çalışmış, programlarımızı üst düzey seviyede kullanabilen, en az 15 yıllık tecrübeli, teknik üniversite mezunu mühendislerle çalışmaktayız. Bu da size gönül rahatlağıyla, gözünüz arkada kalmadan, acaba demeden iş yapma rahatlığı sağlamaktadır. Teklif verme çok hassa çalışılması gereken bi iştir. Hatalı metrajlar yüzünden bir çok firma batmaktadır. Bu yüzden kesinlikle kaliteden ödün verilmemelidir. Şirketinizin geleceği ve itibarı ehil olmayan ellere teslim edilmemelidir.

Yangın, ısıtma soğutma, havalandırma, sıhhi tesisast, doğalgaz, kablo, armatür, sorti, CCTV, RFID, hemşire çağrı, müzik yayın, gibi tüm mekanik ve elektrik tesisat metraj, keşif, mukayeseli keşif çıkarma işleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Hizmetimiz şu anda sadece mekanik tesisat içindir, çok yakında elektrik ve inşaat konularında da hizmet vereceğiz.

 Bazı tamamlanmış projeler

Proje

Alan (m2)

Müşteri

İkitelli (Çam ve Sakura) Şehir Hastanesi - İstanbul

1 000 000

Rönesans Holding

Yargıtay Yeni Hizmet Binası - Ankara

500 000

Rönesans Holding

UBM1 Hastanesi - İstanbul

300 000

Rönesans Holding

Gamer Projesi - Ankara

25 000

Rönesans Holding

Waterfront No:12 - Belgrade / Sırbistan

40 000

Rönesans Holding

Murmansk Arctic LNG2 Projesi - Rusya

-

Saren (Saipem-Ronesans)

Havelsan Projesi - Ankara

40 000

Rönesans Holding

Roterdam Post Office Project - Hollanda

 

Ballast Nedam

Conference Center Building - Benin

-

Rönesans Holding

Waterfront No:17 - Belgrade / Sırbistan

40 000

Rönesans Holding

UID Project - Hollanda

 

Ballast Nedam

BorneRiget Hastanesi - Danimarka

-

Ballast Nedam

Hemmathagama Water Supply Project, Sri Lanka

-

Ballast Nedam

Princess Juliana Uluslararası Havalimanı, Sint Maarteen

400 000

Ballast Nedam

TAI Rüzgar Tüneli Projesi - Ankara

-

Rönesans Holding

Tamale Water Supply Scheme - Gana

-

Ballast Nedam

Al Shatrah Hastanesi - Irak

 

Rönesans Holding

Tripoli Havalimanı Projesi - Libya

 

Ronesans Holding

Ballast Nedam

Yazılım destekli döküman, evrak kontrolü hizmetleri

Büyük ölçekli projelerde başlı başına bir sıkıntı olan evrak, döküman, cihaz listesi, teknik döküman, teknik veri kontrol işlerini kendi bünyemizde geliştirdiğimiz ve değişik formatlara göre kolaylıkla adapte ettiğimiz yazılımlar ile hatasız ve sorunsuz olarak yapmaktayız.

Rönesans Holding bünyesinde yapımına devam edilen 1 milyon m2 inşaat alanlı İkitelli Şehir Hastanesi işi bünyesinde bulunan onbinlerce santral, vana, fan gibi ekipman tedarikçilerinin PDF tabanlı teknik dökümanlarından tarafımızca kontrol edilmektedir. Bu sayede önerilen cihazların teknik şartnameleri karşılayıp karşılamadıkları, 10 larca farklı kriteri sağlayıp sağlamadıkları hatasız olarak kontrol edilmektedir. Şartname değerlerini sağlamayan kriterler otomatik olarak yorumlanmakta ve karşı tarafa durum raporlanmakta ve düzeltmeler yapılmaktadır. Bu işler normalde firmalar arasında sürekli kontrol ve revizyon süreçleri yaşanmasına ve siparişlerin ve işlerin uzamasına sebep verebilmektedir. Bu tür gecikmelerin verebileceği maddi ve manevi kayıplar ise çok can yakıcı boyutlara varabilmektedir. Geliştirdiğimiz sistem sayesinde bu tür sıkıntılar aşılmış olmaktadır.

Kontrol edilen dökümanların hehangi özel yapıda olmasına gerek yoktur. En dağınık ve bir düzeni olmayan PDF dökümanlarından bile istenilen her türlü bilgi, detay, teknik veri alınabilmektedir.

 

REFERANSIMIZ

ronesans2

 

 

Revit Proje Çizimi Family Oluşturma ve AR Çalışmaları

revit

Revit mimari, elektrik, mekanik proje dizayn, çizim, yükseltme, çakışma kontrolü, koordinasyon çizimi hazırlanması, family üretilmesi çizim ve dizayn konularında üst düzey tecrübeli kadromuzlu hizmetinizdeyiz.

Her Revit çizimi malesef aynı detay ve hassasiyette değildir.

Çalışmalarımız ile ilgili detayları altta bulabilirsiniz:
 

Su yapıları ihale hazırlık ve danışmanlık hizmetleri

deriner

Yıllarca konularında uzmanlaşmış, Deriner Barajı, Ilısu Barajı, Karkamış Barajı, Dereköy Barajı gibi ülkemizin en büyük projelerinde çalışmış tecrübeli mühendis kadromuzla ihale hazırlık çalışmalarınızı sizin yerinize biz yapıyoruz. Mühendislerimiz DSİ ihale konularında yıllarca bir çok ihaleye hazırlık yapmış, hangi iş hangi şartlarda nasıl karlı bir şekilde alınır bunu iyice sentezlemiştir. Özellikle HES, kemer baraj, toprak dolgu baraj, kaya dolgu baraj, CFRD (ÖYBK ön yüzü beton kaplı kaya dolgu) baraj, RCC (SSB silindirle sıkıştırılmış beton) baraj, kil çekirdekli baraj, sulama, açık kanal sulama, borulu sulama, şebeke sulama , gölet, karayolu, diğer yol ihalelerinde uzmanlaşmış bulunmaktayız.

Önümüzdeki yıllarda yapım ihalelerine çıkılacak olan 100 civarında baraj ve gölet ihalesi bulunmaktadır. Aynı şekilde bir çok karayol ihalesi de aynı şekilde hazırlanmaktadır.

İhaleye hazırlanmak demek sadece işin maliyetini çıkarmak demek değildir, bu herkes tarafından bilinen, yapılabilen birşeydir. Beton, demir, kazı,... fiyatlarını herkes bilmektedir. Önemli olan projeyi okuyup, anlamak, sentezleyebilmek, işlerin sırasını, metodolojisini, ne tür durumda başınıza neler gelecek, nasıl tedbirler alınacak, hangi durumlarda karlı ortamlar ortaya çıkacak bunları bilebilmektir. Bunun için de bu işlerde çalışıp, tecrübe sahibi olmak gerekir. Hayatında hiç baraj veya yol işinde çalışmamış bir insan o iş hakkında nasıl bir öngörüsü olabilir? Bu yüzden ülkemizin bir çok önemli projelerinde görev almış, tecrübeli, tatbikatçı uzman kadromuzla bizi seçmelisiniz.

İhaleyi kazanmaktan önemli olan karlı olarak kazanmaktır. İşi alınca yaşayacaklarınızı, olabilecek sıkıntıları bilmeden alınan her işin sonu zarar olarak bitmektedir. Bu yüzden bize danışmadan ihalelere teklif vermeyiniz.

Bazı çalışılan projelerden örnekler:

 • Kayrakkum HEPP Project - Tacikistan
 • Rogun HEPP Project - Tacikistan - 100 milyon m³ gövde dolgusu olan kaya dolgu baraj
 • Yusufeli Barajı ve HES
 • Dereköy Barajı
 • Gündüzler Barajı
 • Değirmençay Barajı
 • Savrun Barajı
 • Bergama Musacalı Barajı
 • Aydıncık Göleti
 • Felent Çayı Islahı
 • .....

 

View the embedded image gallery online at:
https://nzn.com.tr/hizmetlerimiz#sigFreeIdbec6dbb659

Ar-Ge ve Danışmanlık Hizmetleri

arge

Her türlü yazılım ar-ge hizmetlerini sizin yerinize yapıyoruz. Projelerinizde özel yazılım ihtiyaçlarınızda, yapılması gereken araştırma geliştirme hizmetlerini en son teknoloji ürünlerini kullanarak profesyonel kadromuzla en uygun ve optimal çözümü bularak uyguluyoruz.

Ayrıca sunmakta olduğumuz profesyonel danışmanlık hizmeti ile mevcut AutoCAD ve Excel programlarınızın, hesaplamalarınızın şirketinize yakışır bir şekilde, profesyonel olarak optimizasyonunun, gerekiyorsa yeniden yazılmasının, ara yüzlerle, en son teknolojik imkanlarla desteklenmesini sağlıyoruz. Basit lisp ve makroları herkes yazabilir, bunlar 1990 ların teknolojisi olup, şirketinize profesyonel bir görünüm, prestij katmaz, tıpki 2010 ları devirdiğimiz bu yıllarda Windos95, AutoCAD R14 kullanmakla övünülemeyeceği gibi. Kullanmakta olduğumuz .NET teknolojisi ile ve teknolojik gelişmeleri sürekli yakından takip ederek en güncel, en modern, en kullanışlı yazılım tecrübelerimizi sizlere aktarmamıza, şirketinizin prestijinin artmasına yardımcı olabiliriz.

Kullanacağınız yazılım ne olursa olsun, projeniz ne olursa olsun mutlaka daha kolay yapabileceğiniz, kaynak tasarrufu sağlayabileceğiniz, bu sayede daha çok kar etmenizi sağlayacak bir yol vardır. Bize danışmanız mutlaka avantajınıza olacaktır. Bu şekilde işinize yoğunlaşıp konsantre olabilirsiniz, diğer konularla biz meşgul olalım.

Revit, BIM, AutoCAD, Inventor özel yazılım, eklenti, plugin, addon, addin geliştirme hizmetleri

auto 

 

Revit, AutoCAD, Inventor, BricsCAD, GstarCAD, ZwCAD gibi CAD ve BIM yazılımlarını kullanırken yaptığınız işlemleri makro eklentileri ile hızlı ve hatasız yapabilirsiniz. Sürekli tekrar yaparak boş yere vakit kaybetmeyin, rakiplerinizin nasıl sizden ucuz fiyata iş yapabildiklerini veya siz 1 proje çıkarırken nasıl 10 proje çıkarabildiklerini merak ediyorsanız cevabını buldunuz.

Devamını oku: Revit, BIM, AutoCAD, Inventor özel yazılım, eklenti, plugin, addon, addin geliştirme hizmetleri