Takip et
Pazartesi, Şubat 26, 2024
 • Profesyonel yazılım hizmetleri

  Profesyonel yazılım hizmetleri

  Uzman mühendis kadromuzla her türlü teknik yazılım ihtiyacınızda yanınızdayız.
 • Makro, eklenti, VBA, VSTO, .NET yazılımları

  Makro, eklenti, VBA, VSTO, .NET yazılımları

  Revit, AutoCAD, Inventor, Excel, SolidWorks, Word, Access gibi yazılımlarınıza eklenti yazılımlar yazarak ihtiyacınıza tam olarak hizmet etmesini sağlıyoruz.
 • 1
 • 2

Erhan Reklam için şehir adres tabelaları dizgi işleri için özel CorelDraw makro yazılımı

Erhan Reklam için yazdığımız CorelDraw eklentisini başarıyla teslim ettik. Firma daha önce 1 gün süren işlerini artık 10 dakikada yapabilecek. Kısaca Excel de hazırlanmış şehir kapı numarası ve adres bilgilerini otomatik olarak alıp, CorelDraw içerisinde istenen bir şablon üzerinde otomatik olarak dizip, lokmaları hazırlayacak, QR code ları oluşturup yerleştirecek, tüm işlemler verilen tasarım kurallarına uygun olarak yapılacaktır. Tek seferde 30.000 adet tabelanın tek tek elle yapıldığı göz önüne alınırsa, sağlayacağı fayda aşikardır. Bu sayede hem maliyetten tasarruf etmiş hem de verimliliği arttırmış olacaklar.

Sizin de sürekli tekrarladığınız işleriniz varsa otomatikleştirmek için bizi arayabilirsiniz.

 

View the embedded image gallery online at:
https://nzn.com.tr/ozel-yazilim#sigFreeId965e1f0e5f

 

 

 

Himtes Havalandırma için Hava Kanalı Teklif, Sipariş ve Maliyet Hesaplama Yazılımı

himtes

Ülkemizin en büyük hava kanalı imalatçılarından ve kurumsal şirketlerinden birisi olan Himtes Havalandırma için kanal sipariş ve maliyet analizi yazılım sözleşmesini imzaladık.

En son teknoloji olan VSTO teknolojisiyle ve Excel tabanlı olarak yazılacak yazılım, 1 ay içerisinde tamamlanıp, teslim edilmiş, sistem olarak kullanılmaya başlanmıştır. Himtes, imalat kataloğundaki ürünlerin, bütün personeli tarafından standard, hatasız, otomatik ve sistematik olarak sipariş formlarının hazırlanması ve maliyet analizinin yapılması için böyle bir arayış içerisine girmiş ve araştırmalar sonucunda şirketimizi seçmiştir. Kendilerine teşekkür ederiz.

Her türlü teklif ve maliyet analizini hazırlayıp, istenen komisyon oranına göre sunan, işçilik maliyeti, malzeme maliyeti, boya, izolasyon, conta, imalat icmali, malzeme ihtiyacı gibi bütün verileri en ince ayrıntısına kadar sunan yazılım, dakikalar içerisinde firmaya özgü bir şekilde profesyonel olarak sunmaktadır. Müşterilere hazırlanıp dağıtılacak olan bir sonraki yazılım ile firmaya iletilecek teklif taleplerine sadece tek tuşla anında teklif hazırlanabilecektir.

Her türlü çizim, dizayn, hesap, analiz özel yazılım ihtiyaçlarınızda bizimle irtibat kurabilirsiniz.

İmt Mühendislik İçin Bina Metraj, Keşif ve Analiz Yazılımı

imt2

Yaklaşık maliyet, keşif ve metraj konusunda piyasada en çok bilinen ve itibar edilen şirketlerden birisi olan İMT Mühendislik için hazırladığımız Bina Metraj, Keşif ve Analiz yazılımı tamamlandı.

Program AutoCAD ve Excel programlarını koordineli bir şekilde yöneterek, AutoCAD içinde yapılan metraj işlemlerini Excel e poz poz otomatik olarak yazdırmaktadır. Duvar metrajı, alan, çevre, çatı hesapları, kapı , pencere, beton, kalıp ve donatı (demir), ... hesaplarını çizim üzerinden kolayca hazırlamaya imkan kılmaktadır. Çıkan metraj sadece net değerler değil, bütün ayrıntılarıyla brüt alanlar, kapı, pencere, kolon,... minhaları, bütün bunlar ölçüleriyle birlikte ayrıntılı olarak ve inceleyen insanların kolayca neyin nereden geldiğini anlayabilecekleri bir şekilde yazılmıştır.

Devamını oku: İmt Mühendislik İçin Bina Metraj, Keşif ve Analiz Yazılımı

Asplan İçin Yapı, Bina, Deprem Güçlendirme Çizim ve Metraj Yazılımı

asplan

 

Asplan için deprem güçlendirme çizim ve metraj yazılımı sözleşmesini imzaladık.

Asplan Mimarlık ve Mühendislik Ltd Şti. ile ilk yazılım çalışmamız başarılı şekilde sonuçlanmış ve şirket daha önce 1 haftada yaptığı metraj ve keşif işlerini saniyeler mertebesinde yapar hale gelmiştir. Bu başarılı çalışmamızın ardından birlikte ikinci yazılım çalışmamız olacak olan bina ve yapı güçlendirme çizim ve metraj yazılım sözleşmesini imzaladık.

Güçlendirme, yapıyı revize edecek, yapıya hayat verecek bir uygulamadır. Mevcut yapıların büyük bölümü bugünkü şartlara göre yapılmamıştır. Mevcut yapıların büyük bölümü inşa edildikleri tarihteki şartlara göre de yapılmamıştır. Yapılmış olanların da zamana ya da yaşanılan depremlere bağlı etkiler nedeni ile deprem yükü taşıma güçlerinde önemli azalmalar oluşmuş olabilir.

Bu güçlendirme uygulaması, çok vakit alıcı ve zahmetli çizim süreçleri içermektedir. Bu aşamada biz devereye giriyoruz ve firmanın yaptığı işi izleyip, buna göre fizibilite çalışmaları yaparak, en optimum sonuç geliştirerek, firmanın hem çalışma performansında 10 katlara varan artış sağlamakta, hem de personelin keyifli ve hatasız çalışma ortamına kavuşmasını sağlamaktayız.

Yazılım müşterimizin kullandığı daha ekonomik CAD çözümü olan GstarCAD programı altında çalışacak şekilde yazılmaktadır.

Programın ilk modülü olan Ankraj çizim kısmı tamamlanmış ve teslim edilmiştir.

Siz de işinizde bir adım değil adımlarca önde olmak isterseniz, yaptığınız işe özel Excel ve CAD yazılımları geliştirmek için uzman mühendis yazılımcılarımızla her an hizmetinizdeyiz.

Asplan İçin Atıksu Metraj ve Keşif Yazılımı

asplan

 

Asplan Mimarlık ve Mühendislik için atık su, yağmur suyu, alt yapı metraj ve keşif yazılımını tamamladık ve teslim ettik.

Program günler süren metraj ve keşif işlerini saniyeler içerisinde bitirecek şekilde geliştirilmiştir. Ayrıca hatasız olarak keşif hazırlama imkanı sunmaktadır.

Program AutoCAD içerisinde çizilmiş atık su ve yağmur suyu projelerini tarayarak metraj bilgilerini çıkarmakta, bacalar için parsel ve muayene ayrımını yapmakta, baca elemanlarını, kazıları (verilen kazı klasına ve kazı şevine göre), dolgu, grobeton hacimlerini hesaplamakta, ayrıca kanal kazısı, dolgusu, boru uzunlukları ve diğer bütün istenen imalat metrajlarını poz poz ayırıp, ayrıntılı olarak Microsoft Excel programına aktarmakta ve ayrı bir yaklaşık maliyet yazılımına ihtiyaç duymadan keşif ve fiyatlandırma işlerini de otomatik olarak yapmaktadır.

Özel yazılım talepleriniz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 


NZN Atıksu, Yağmur Suyu, Kanalizasyon Metraj ve... paylaşan: nznbilisim

İMT Mühendislik için fabrika ve şantiye koordinasyon yazılımı

imt2

İMT Mühendislik için 2. özel yazılım sözleşmesini imzalamış bulunmaktayız. Programın 1. modülü olan fabrika üretim, satış, stok, irsaliye, icmal, fatura takip modülü yazılımına başlamış bulunmaktayız. Program müşterimizin talebi üzerine Excel add-in olarak yazılmaktadır.

Bitince hatasız çalışma yanında, bu işler için harcanan adam-ay sürelerinde bariz düşüş sağlayacak yazılımın ilk modülü Microsoft Visual Studio yazılımı ile ve Visual Basic .Net diliyle yazılmıştır ve teslim edilmiştir.

Estaş A.Ş. İçin Kam Mili Çizim Yazılımı

estas

 

Piyasadaki hemen hemen bütün taşıtların kam millerinin üretimini yapan, ülkemizin ve dünyanın en büyük kam mili (camshaft) üreticilerinden birisi olan Estaş A.Ş. için hazırladığımız kam mili çizim yazılımını tamamladık.

Program AutoCAD içerisinde çalışmaktadır. Kam profili açılarını, açma ve kapama değerlerini, kam daire çapını direk seçilen Excel dosyasından almakta ve otomatik olarak çizimi 1-2 saniye içerisinde yapmaktadır.

Kullanışlı arayüzü sayesinde dosyaların bulunduğu klasör kolaylıkla seçilmekte ve klasör içindeki Excel dosyaları otomatik olarak listelenmektedir. Herhangi bir Excel dosyasına tıklandığında içindeki Excel sayfaları (sheet) anında listelenmektedir.

Kullanıcının yapması gereken sadece Kam tipini seçmek (düz uçlu veya yuvarlak uçlu), çizilen kama kalınlık verilmesini yani 3 boyutlu olarak extrude edilmesini istiyorsa, bir extrude kalınlığı vermesi ve Çiz tuşuna basmasıdır. Bütün değerler Excel dosyasından otomatik olarak alınacak ve çizim hatasız olarak anında tamamlanacaktır. 

Programın piyasada zaten bu işi yapan programlardan farkı; tablo halinde hazırlanan Excel dosyasından müşteri tarafından istenen profil değerlerine göre hassas ve hızlı bir şekilde çizim yapmasıdır. Ayrıca AutoCAD içerisinde makro olarak çalıştığından dolayı başka bir program gereksinimi de ortadan kaldırmaktadır.

Ayrıca programa yeni eklediğimiz bir sekme sayesinde taşlama hesaplarını başarıyla yapmaktadır. Bu şekilde düz uç, yuvarlak uç, değişik çaplar arasında dönüşüm yapılabilmektedir. Ayrıca pompa kam çizimide saniyeler içerisinde yapılmaktadır.

 

View the embedded image gallery online at:
https://nzn.com.tr/ozel-yazilim#sigFreeId6bd98008f7

ERG İnşaat İçin Deriner Barajı ve HES Kemer Gövde Çizim Yazılımı

erg

 

Ülkemizin en büyük, dünyanın ise 3. büyük kemer gövde barajı olan Deriner Barajı 'nın ön çalışmalarında kullanılacak ve yapımı esnasında gövde çizimlerini ve hesaplarını yapacak olan yazılımı tamamladık. Deriner Barajı Kemer Gövdesi; çift eğrilikli, 253 m yüksekliğinde, 720 m kret uzunluğu olan ve 3.5 milyon m3 beton hacmine sahip, memba yüzeyi tek, mansap yüzeyi ise 3 farklı parabolden oluşan bir yapıdır.

Bu yapının hesap ve çizimlerinin elle yapılması neredeyse imkansız olacağından, doğal olarak hem ön çalışmalarında hem de inşaat safhasında kullanılacak bir çizim programına ihtiyaç duyulmuştur.

Projede kullanılan AutoCAD programının içine bunun için yeni bir program yazılmış, böylece proje çizimlerinde zaten kullanılan ve bildik olan bu program, ayrı bir programa ihtiyaç kalmadan bütün işleri halleder hale gelmiştir.

Yapılan program gövdenin istenilen herhangi bir yerinden yatay ve dikey kesitler çıkarabilmekte, yaklaşık 2000 anodan oluşan gövdenin anolarını tek tek veya bütün olarak çizebilmekte, kalıplarını yerleştirebilmekte ve uzunluk, alan, hacim, koordinat gibi gerekli bütün doneleri Microsoft Excel programının içine düzenlenmiş bir şekilde verebilmektedir. Kalıp ön çalışmaları yine bu programla yapılmıştır.

 

View the embedded image gallery online at:
https://nzn.com.tr/ozel-yazilim#sigFreeId561d3265ca