Takip et
Pazartesi, Şubat 26, 2024
 • Profesyonel yazılım hizmetleri

  Profesyonel yazılım hizmetleri

  Uzman mühendis kadromuzla her türlü teknik yazılım ihtiyacınızda yanınızdayız.
 • Makro, eklenti, VBA, VSTO, .NET yazılımları

  Makro, eklenti, VBA, VSTO, .NET yazılımları

  Revit, AutoCAD, Inventor, Excel, SolidWorks, Word, Access gibi yazılımlarınıza eklenti yazılımlar yazarak ihtiyacınıza tam olarak hizmet etmesini sağlıyoruz.
 • 1
 • 2

estas

 

Piyasadaki hemen hemen bütün taşıtların kam millerinin üretimini yapan, ülkemizin ve dünyanın en büyük kam mili (camshaft) üreticilerinden birisi olan Estaş A.Ş. için hazırladığımız kam mili çizim yazılımını tamamladık.

Program AutoCAD içerisinde çalışmaktadır. Kam profili açılarını, açma ve kapama değerlerini, kam daire çapını direk seçilen Excel dosyasından almakta ve otomatik olarak çizimi 1-2 saniye içerisinde yapmaktadır.

Kullanışlı arayüzü sayesinde dosyaların bulunduğu klasör kolaylıkla seçilmekte ve klasör içindeki Excel dosyaları otomatik olarak listelenmektedir. Herhangi bir Excel dosyasına tıklandığında içindeki Excel sayfaları (sheet) anında listelenmektedir.

Kullanıcının yapması gereken sadece Kam tipini seçmek (düz uçlu veya yuvarlak uçlu), çizilen kama kalınlık verilmesini yani 3 boyutlu olarak extrude edilmesini istiyorsa, bir extrude kalınlığı vermesi ve Çiz tuşuna basmasıdır. Bütün değerler Excel dosyasından otomatik olarak alınacak ve çizim hatasız olarak anında tamamlanacaktır. 

Programın piyasada zaten bu işi yapan programlardan farkı; tablo halinde hazırlanan Excel dosyasından müşteri tarafından istenen profil değerlerine göre hassas ve hızlı bir şekilde çizim yapmasıdır. Ayrıca AutoCAD içerisinde makro olarak çalıştığından dolayı başka bir program gereksinimi de ortadan kaldırmaktadır.

Ayrıca programa yeni eklediğimiz bir sekme sayesinde taşlama hesaplarını başarıyla yapmaktadır. Bu şekilde düz uç, yuvarlak uç, değişik çaplar arasında dönüşüm yapılabilmektedir. Ayrıca pompa kam çizimide saniyeler içerisinde yapılmaktadır.

 

View the embedded image gallery online at:
https://nzn.com.tr/ozel-yazilim/estas#sigFreeId6bd98008f7