Takip et
Salı, Haziran 22, 2021
 • Profesyonel yazılım hizmetleri

  Profesyonel yazılım hizmetleri

  Uzman mühendis kadromuzla her türlü teknik yazılım ihtiyacınızda yanınızdayız.
 • Makro, eklenti, VBA, VSTO, .NET yazılımları

  Makro, eklenti, VBA, VSTO, .NET yazılımları

  Revit, AutoCAD, Inventor, Excel, SolidWorks, Word, Access gibi yazılımlarınıza eklenti yazılımlar yazarak ihtiyacınıza tam olarak hizmet etmesini sağlıyoruz.
 • 1
 • 2

 

CorelDraw ve Adobe InDesign gibi grafik programları ile çalışırken sürekli tekrarladığınız işlemleri vba, makro yazılımı ile çok basit bir hale getirebilirsiniz.

Örnek olması açısından bir müşterimizin yazıp bitirdiği kitap serisinde fontların ve renk kombinasyonlarının değiştirilmesi gerekmiştir. Fakat yazımında en az 10 farklı font kullanılan metinlerin tümünü seçip kolayca fontlarını değiştirmek mümkün olamamıştır. Bunun için geliştirdiğimiz çözüm ile sadece değiştirilmek istenen fontları arayıp bulan ve bunları istenen fontlar ile değiştiren özel vba makro yazılmıştır. Bu makro ile el ile yapılması neredeyse imkansız olan 1000 lerce sayfa kitap fontları dakikalar içerisinde değiştirilmiştir. Aynı şekilde şekillerde kullanılan renk kombinasyonları da özel makro yazılımı sayesinde kolayca değiştirlip kitaplar baskıya hazır hala getirilmiştir.